Buna! Este cineva operat la dr. Mihai Jianu recent ? ?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Solovastru Andreea cu 10 luni in urma.

As vrea sa ma operez de scolioza. Eu am 20 de ani și am vazut recenzi bune de acum câțiva ani… cât costa operația acum ?

Raspunsuri (1)

acum 10 luni

Buna ziua,

Operatia de corectie a scoliozei este o interventie chirurgicala complexa si costisitoare, (daca doriti sa o realizati intr-o clinica privata) deoarece implica o echipa medicala specializata si resurse tehnologice avansate. In plus, pot exista si costuri suplimentare, cum ar fi consultatiile preoperatorii, investigatiile medicale, spitalizarea si perioada de recuperare postoperatorie.

Pentru a afla costurile specifice si a obtine mai multe informatii, este recomandat sa cautati un consult la un chirurg ortoped specializat in scolioza si sa discutati despre optiunile de tratament si costurile asociate. De asemenea, puteti verifica daca asigurarea medicala acopera anumite proceduri sau daca exista optiuni de finantare disponibile.

Va recomandam sa va programati la un medic ortoped: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/scolioza-cauze-simptome-tratament_1619
sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/scolioza-recuperare-prin-kinetoterapie_7856

Multa sanatate!