blocaj lombar

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Nora5 cu 15 ani in urma.

Copilul s-a nascut cu ceva probleme sau au aparut pe parcurs?

Raspunsuri (5)

Nora5

acum 15 ani

Copilul s-a nascut cu ceva probleme sau au aparut pe parcurs?

Nora5

acum 15 ani

Pt scolioza ar trebui sa mergeti cat mai repede cu el la un specialist. O scolioza se poate agrava cu unu doua grade pe luna in perioada cresterii,ar trebui facuta gimnastica medicala, inot, masaj toate acestea sus supravegherea unui specialist

rodica19

acum 14 ani

Buna ziua. A dori sa-mi raspunda si mie cineva, daca stie, ce sepoate face in situatia in care din cauza unei miscari de aplecare, sotul meu este intepenit de mijloc. Esteo problema lombara. Cu ce as putea sa-l scot din criza pentru ca abia se ridica din pat si nu poate merge. Mentionez ca este supraponderal si are 62 de ani. Multumesc.

Adrienne

acum 14 ani

Cat se poate de cald in zona respectiva, eu folosesc NIFLURIL un antiinflamamator, cate un comprimat la 8 orei timp de 7 zile si ca antialgic [contra durerii ] un gel "balsam Gheara Diavolui ", sau un alt gel pt. durere {sunt multe }. Multa sanatate !

Adrienne

acum 14 ani

In astfel de situatii, eu folosesc un antiinflamator NIFLURIL, cate o capsula la 8 ore,timp de 7 zile. Totodata se foloseste si un gel pt. calmarea durerii, de exemplu......balsam Ghiara Diavolului,sau un alt gel, sunt multe . Cat mai multa caldura in zona respectiva. Multa sanatate ! In principiu se foloseste un antiinflamator impreuna cu un antialgic.