as dori un sfat

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de lily81 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu un an de zile am suferit 3interventii chirurgicale pe coloana la nivelul lombar l5-s1. In urma acestor interventii am fost diagnosticata cu osteodiscita. Precizez ca am purtat 6saptamani un corset din gips iar dupa indepartarea acestuia nu m-am mai putut misca deloc,am ramas imobilizata la pat. Am ajuns la un spital de boli infectioase din capitala unde timp de 7saptamani am facut tratament cu targocid, tazocin,ciprofloxacina. As dori sa stiu daca pot face miscare si ce fel de miscare datorita faptului ca am acumulat 20kg in decursul unui an de zile. Va multumesc anticipat si sper sa nu treceti peste istorioara mea de viata fara sa-mi lasati un raspuns

Raspunsuri (3)

lily81

acum 13 ani

Am uitat sa precizez ca inca mai am dureri la nivelul coloanei lombare, cat si la nivelul coloanei cervicale fapt care urmez un tratament cu aflamil si gabaran

lena

acum 13 ani

draga tias da un sfat daca tu poti si ai dorinta dute mai bine la o manastire si cel mai bine la saharna tatal meu a fost lovit la cap dupa care medicii au spus ca el are cancer si nu se va lecui niciodata dar mama nu a pierdut speranta am cheltuit sute de mii ca sal vindecam cu un an in urma am aflat ca la chisinau este o bisericuta sf.diomid acolo este icoana Maicii Domnului a sarmanului am fost acolo de 2 ori dupa care tata sa vindecat si mama a avut o boala nelecuitoare si tot sa vindecat mun. chisinau str. Vasile BADIU 17 b telefon 46-41-82 sau46-54-04 linga gradinita nr.51 nu vei regreta acum eu tot nu cred in medici fii sanatoasa.

lily81

acum 13 ani

multumesc frumos pentru raspuns