am scolioza si am facut deja o operatie pe coloana hernie cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de stefan185 cu 12 ani in urma.

pot fi pensionat pe caz de boala ? cunoaste cineva demersurile. va multumesc

Raspunsuri (20)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Depinde cati ani aveti si cati ani ati lucrat cu carte de munca.
Trebuie sa mergeti la Comsia de Expertiza a Capacitatii de Munca (CECM) de care apartineti teritorial si va spun cei de acolo ce trebuie sa faceti, probabil un referat de la Neurologie si de la Reumatologie, pe langa acte administrative.
Atentie, multa lume confunda CECM cu comisia pentru persoane cu handicap. Acolo nu aveti ce cauta, nu va da nimeni pensie de handicap cu boala pe care o aveti.
Sanatate!

stefan185

acum 12 ani

multumesc mult mihaela pentru informatie in cazul acesta mai pot adăuga ca am 51 ani si 18 ani vechime pe cartea de munca. FI BINECUVÂNTATĂ DE DUMNEZEU multumesc inca o data

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Va.rog.sa.ma.ajutati.Sint.operata.de.hernie.cervicala.dg.disectomie.c5c6c6c7.la.iasi.pe.5.05.2016.pe.linga.asta.mai.am.si.tiroida.autoimuna.sindrom.depresiv.sub.tratament.osteopenie.2,1.opetata.la.sin.in.2010.la.cluj.Histerectomie.totala.genitala.Hernie.lombara.disc.l3.l4.l5.s1.stari.hipotermice.Hipertensiune.arteriala.!Ma.pot.incadra.la.pensie.de.boala.am.11ani.si.8.luni.lucratiVa.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Va.rog.sa.ma.ajutati.Sint.operata.de.hernie.cervicala.dg.disectomie.c5c6c6c7.la.iasi.pe.5.05.2016.pe.linga.asta.mai.am.si.tiroida.autoimuna.sindrom.depresiv.sub.tratament.osteopenie.2,1.opetata.la.sin.in.2010.la.cluj.Histerectomie.totala.genitala.Hernie.lombara.disc.l3.l4.l5.s1.stari.hipotermice.Hipertensiune.arteriala.!Ma.pot.incadra.la.pensie.de.boala.am.11ani.si.8.luni.lucratiVa.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Ma.pot.pensiona.cu.aceste.diagnostice.Va.multumesc

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Ma.pot.pensiona.cu.aceste.diagnostice.Va.multumesc

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Ma.pot.pensiona.cu.aceste.diagnostice.Va.multumesc

cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.disc.cervicala.c5c6c6c7.poate.cineva.sa-mi.spuna.daca.ma.pot.pensiona

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.c5c6c6c8.pe.data.de9-05-2016.la.iasi.ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Va.multumesc

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.c5c6c6c8.pe.data.de9-05-2016.la.iasi.ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Va.multumesc

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Cornelia:Sunt.operata.de.hernie.de.disc.cervicala.c5.c6.c6.c7de.doua.saptamani.Intrebare:Pot.pensiona.am.49.ani.

croitoriucornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.c5.c6.c6.c7.Ma.pot.pensiona.am.49.ani

croitoriu.corneliac

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.Ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Am.49.ani.si.12.ani.vechime.+1an.si.3.luni.pensie.in.2010.2011._Operata.acum.on.5.05.2016.Va.multumesccc

CROITORIUCORNELIA

acum 7 ani

Ma.pot.pensiona.cu.operatie.hernie.cervicala.pe.caz.de.boala.mentionez.am.49.ani.si.12ani.vechime..Va.rog.dati-mi.raspuns.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensiona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensi
ona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.

croitoriu.cornelia

acum 7 ani

Sunt.operata.de.hernie.cervicala.cu.implant.cage.peek.12/5.c5c6_c6c7.cu.dispozitiv.din.titan.Intrebare.Ma.pot.pensi
ona.pe.caz.de.boala.Am49.ani.si12.ani..vechime.in.cimpu.munci..Stie.cineva.demersurile.Va.multumesc.