am facut o radiografie si am primit urmatorul diagnostic?

Afectiuni coloana vertebrala Fractura prin compresie a coloanei vertebrale Fractura Osteoporoza
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21536069899 cu 5 ani in urma.

ingustarea spatiilor intervertebrale
Amprente dorsala lombare
Spondiloza dorso-lombara
Am dureri lombare foarte mari, nu pot ca sa ma aplec din cauza durerilor , ma doare in permanenta si cand sunt in pat, si cand sed pe scaun si cand ma scol din pat , ma doare la oricare miscare,va rog ca sa imi spuneti la diagnosticul pe care la-am primit la radiografia facuta ce tratament pot ca sa fac ca sa nu m ai am aceste dureri.O doamna din Sibiu

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 5 ani

Modificarile descrise sunt specifice proceselor degenerative spondilozice si se pot trata. Sunt mai multe metode de abordare. Noi obtinem rezultate foarte bune prin tehnici naturiste de recuperare medicala pe care le consideram foarte sanatoase .

dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Osteopatie si Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )