am dureri in anus

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Ellaa cu 11 ani in urma.

Am dureri in anus si asta se intampla de foarte multi ani. Vreau sa mentionez ca aceste dureri apar doar noapte in timpul somnului si dureaza ca teva minute.Nu am facut niciodata sex anal si nu am scaune cu sange. Stiu ca imi vreti spune ca trebuie sa merg sa fac investigatii amanuntite dar.... vreau sa stiu parerea unui medic cam despre ce este vorba si la ce ma pot astepta. Multumesc anticipat!!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi vorba de hemoroizi anali, fisura anala, abces perianal, formatiuni ano-rectale, etc. De aceea, se recomanda evaluare prin tuseu rectal, eventual rectosigmoidoscopie ( sau colonoscopie) asociat unui set de analize.
Este indicat sa consultati un medic chirurg.