Ce riscuri sunt daca am Malformatie arterio venoasa?

Afectiuni arteriovenoase

Postata de Danieladinca cu 6 ani in urma.

Buna ziua!in urma cu 6luni am fost diagnosticata cu MAV-mai exact cavernom fronto pariental stang in urma unui Rmn.am fost la medic dar deocamdata mi a spus sa nu ma operez..sunt persoane aici care au aceasta problema?ce riscuri sunt?de ce ar trebui sa ma feresc sa nu apara complicatii? Ceea ce ma deranjeaza sunt durerile de cap care ma lasa doar cu quarelin

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Malformatii-congenitale/malformatii-cardiace-congenitale_5187