VA ROU AJUTATIMA

Afectiuni ale urechii

Postata de membru222705 cu 11 ani in urma.

Fetita mea are 5 ani si a fost dianosticata cu otita medie de medicu de familie . iau aparut niste unflaturi in spatele urechi . Mia dat zinat de 250g si otocalm,urechea nu o mai doare dar dak o apas pe acele unflaturi o doare febra nu mia facut decat 3 zile tratament cu zinat iam dat 7 zile . va implor datimi o solutie un tratament pentru micuta mea . MULTUMESC DIN SUFLET

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai probabil este vorba de ganglioni limfatici retroauriculari care au reactionat la inflamatie, infectie, aceasta fiind o reactie fiziologica. Va recomand sa consultati un medic de specialitate ORL.