urgent intrebare

Afectiuni ale urechii

Postata de flavyya cu 12 ani in urma.

Am si eu o intrebare. Port cercei de cand ma stiu si nu prea obisnuiesc sa ii schimb decat cand ma duc la o petrecere. Majoritatea timpului port cercei de aur cu care nu am avut pana acum nici o pb. Anul acesta in drum spre concediu urechile au inceput sa puroieze sa ma manance ... fiiind cu cerceii de aur in ureche. I-am dat jos si de atunci ( din septembrie) nu am mai putut sa imi pun nimic in ureche. 26 de ani nu am avut pb aceasta si acum dintr-o data a aparut. Ce pot sa fac? Am folosit si crema cu antibiotic din farmacie... pare ca trece si cand imi pun cerceii in ureche iar ma dor. Multumesc.

Raspunsuri (2)

alexandra212134883

acum 12 ani

ai folosit si cercei care nu erau de aur? si eu patesc la fel. din acest motiv port gablonturi doar cateva ore, atat, iar pe cei de aur ii port in timpul zilei si noaptea nu mai dorm cu ei.

Donamishi

acum 12 ani

Desinfecteaza cercei si abandoneaza-i un tip....mi s-a intamplat si mie . Dupa ce se vindeca urechea poti sa-i folosesti . PAna atunci nu mai pui nimic in ureche .poti folosi BAneocin care contin eantibiotic. SAnatate.