urechile lui bebe

Afectiuni ale urechii

Postata de georgiana47119812 cu 15 ani in urma.

cind facem baita trebuie sa avem grija sa nu-i intre apa in urechi?

Raspunsuri (3)

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Atunci cand ii faceti baita lui bebe aveti grija sa nu-i intre apa in urechiuse. De preferat este sa folositi o cadita speciala cu fundul usorul inclinat.
Cunosc niste prieteni, al caror bebelus de numai 5 saptamani a facut otita pentru ca la baita i-a intrat apa in urechiuse.
Numai bine si un bebe sanatos!

LAURENTIU18119921

acum 15 ani

buna,
eu stiu ca otita se face de la curent nicidecum de la apa care intra in urechiuse...
eu am o fetita de app 2 lunite si cand ii fac baita ea se suceste,se invarteste si e mereu cu urechea in apa,nu i-am pus niciodata caciulita in casa...numai cand ies afara si nu a avut pana acum peobleme...deci eu cred ca e de la frig nu de la apa de la baita...

Dan103129454

acum 15 ani

categoric trebuie sa avem grija cu urechiusele la baie si ca sugestie tine puiutul pe burtica cu pieptutul pe palma ta cand il limpezesti pe cap.SUCCES SI SANATATE