Urechi infundate.

Afectiuni ale urechii

Postata de GothyVanGoth cu 13 ani in urma.

Am urechile infundate de cam 2 saptamani de cand am racit..in urma unui stranut mi s-au infundat, medicul de familie mi-a spus ca se vor desfunda singure dar ma deranjeaza enorm, uneori ma inteapa, iar ganglionii de sub urechi mi s-au cam umflat. Am 14 ani, ai mei nu vor sa ma duca la ORL si mi se pare o stupizenie..ce pot sa fac?..:-< Apreciez daca mi-ati raspunde..

Raspunsuri (15)

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand să te duci singur la un consult ORL., deoarece este posibil să ai otită - externă (inflamarea conductului auditiv extern), sau medie (inflamarea urechii medii)

Negara Oleg

acum 13 ani

am de vrio luna urechi infundate am fost la medic si mia spus e de la nas nustiu ce sa fac

sebastian

acum 13 ani

du te singur la ORL

danut

acum 11 ani

am tras curent la urechea stanga si ma doare ingrozitor de rau nu stiu ce sa fac datim un sfat

Alin Muresan

acum 10 ani

Buna ziua!Am si eu aceeasi problema...urechea dreapta infundata si tiuie...poate fii de la raceala?pentru ca sunt putin racit...dar ma enerveaza.Un sfat?Multumesc!

Bernard

acum 10 ani

Buna Ziua! Da, am si eu o problema la urechea stanga: Deci, o am asa infundata, dar cand bag degetul in ureche nu am ceara, dar daca misc din cap se aude cum se misca ceva in ureche + ca aud si un tiuit tot la acea ureche oare e de la ceara?Ai mei nu vor sa ma duca la ORL..as apreacia daca mi-ati raspunde,Multumesc!

mariana mihaes

acum 10 ani

BUNA SEARA ,MA NUMESC MARIANA,M,SI AM O PROBLEMA GRAVA DE SURZENIE IN AMBELE URECHI DE CEVA VREME ,,,PROBLEMA E ALTA CA SANT INSARCINATA IN 36 SAPT SI DIN SEPTEMBRIE ,MA LUPT CU O RACEALA GRAVA ,,,TUSA FOARTE PUTERNICA DESI AM FOST LA DOCTOR MI-A DAT DOAR UN SIROP...NU S-A CUNOSCUT NIMIK ...SANT SATULA DE CEAI CU LAMAIE TINCTURA DE PROPOLIS CEAI DE CEAPA CU NUCI MALAI INCALZIT LA BAZA GATULUI ETC...PROBLEMA E CA AM O DURERE DE CAP IN PARTEA STANGA CAND TUSESC TREBUIE SA PUN MANA PE CAP ,,,ASA DURERE E ,,,NAS INFUNDAT ,NU POT SA DORM ,DIN 10 MIN LA BAIE ASTA NUMAI NOAPTEA SE INTAMPLA ,,,SFORAI FOARTE TARE SI DACA STAU INTINSA PE PAT DREAPTA IN VINE SA VOMIT SI MA IA CU LESIN ,,,INTELEG CA E SI SARCINA DE VINA DAR DUREREA ASTA TARE DE CAP O AM DE LA BRONSITA CRONICA NETRATATA ,,,ACUM SI AMBELE URECHII INFUNDATE ,NICI NU POT SA STAU INTINSA PE PAT ,,,SI SE ZICA CA O GRAVIDA TREBUIE SA SE ODIHNEASCA ,,,DA DE UNDE PT MINE E UN CALVAR VENIREA NOPTII ,,,VREAU SA STIU DACA POT SA FAC CEVA NATURIST PT DESFUNDAREA URECHILOR CA NU MA SIMT BINE DELOC ,,,SI CAND MA GANDESC CA TREBUIE SA AJUNG PE MASA AIA IMI VINE RAU EU INTINSA DREAPTA NU POT SA STAU IMI TREBUIE CAM 3 PERNE DEDESUBT CA SA STAU INTINSA ,CA DE NU AM AER MA SUFOC ,NU POT SA RESPIR SI DIN CAUZA NASULUI SI DIN CAUZA URECHILOR ,,,,INTR-UN FINAL MA SIMT PLINA DE CATAR IN TOT CAPUL AS VREA SA STIU DACA I S-A MAI INTAMPLAT CUIVA ASA CEVA ,,,CA MULTE FEMEI IMI SPUN CA E DE LA SARCINA SI CAND NASTI TRECE TOTUL ,,,BINE AR FII ASA DAR NU CRED CA ARE LEGATURA ASTA ,,,VA ROG TRIMITETI-MI RASPUNSURI ,,REMEDII SAU VRE-UN MEDICAMENT CEVA PT URECHII CA NU MAI SUPORT ,,,,MULTUMESC

hitler

acum 8 ani

toate proastele raman gravite mancat-i-as

Andreea

acum 9 ani

Si pe mine mi sa infundat orechile si ma inerveaza de racela : ce pot face ?

cristi

acum 8 ani

Dutw

acum 8 ani

Buna ziua de doua zile ma simt amețit imi curge nasul si am amigdalitele umflate si tusesc cand suflu nasul ma doare in ceafa vreau sa va spun ca am 21 de ani si sunt fumator datini va rog si mie un raspuns cu ce as putea sa am ,sunt si cam speria ntru ca asistență de unde lucram ma vazut ca am amigdalitele unflate si mia spus asa pe un ton ca sar putea sa fie cancer in gat va multumesc anticipat

Al.

acum 8 ani

Bagati capu in cuptor ca va trece

Al.

acum 8 ani

Asculatati manele - dany mocanu-

Al.

acum 8 ani

Melodia aia noua cu yubi.

gabriel

acum 8 ani

am 18 ani si de 5 zile ma doare urechea cand suflu nasu simt ca se infunda si urechea ce este de facut putin ajutor