Urechi infundate si intepaturi

Afectiuni ale urechii

Postata de constantadi cu 12 ani in urma.

am racit destul de tare de o saptamana, si am inceput un tratament cu eritromicina.. dupa 2 zile de eritromicina au inceput sa mi se infunde putin urechile (nu stiu daca e de la eritromicina, din ce am citit in prospect ar putea fi ca si reactie adversa), dar totul s-a agravat in momentul in care am avut un zbor cu avionul.. si de la presiune am simtit niste sagetaturi/intepaturi ingrozitoare si in momentul in care inghiteam in gol, auzeam f tare un sunet ca un fel de zgariat.. (mentionez aici ca nu sunt sensibil la presiune, am mai zburat de f multe ori si niciodata nu am mai avut aceasta problema) Dupa ce am aterizat am inceput sa aud f. f. greu. tot ce aud, aud f. infundat. e f. aiurea senzatia pe care o am. din fericire f rar mai simt intepaturi, dar cu auzul, la fel de grav, am senzatia ca mi-am pierdut pe 3 sferturi auzul. sa opresc ttratamentul cu eritromicina? (as mai avea inca 3 zile de tratament). iar la orl, as putea sa ma duc doar dupa data de 15. de la ce ar putea fi?

In asteptarea unu raspuns, va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Masariu Roxana

acum 12 ani

Buna ziua, s-ar putea sa aveti otita seroasa, tratamentul cu eritromicina puteti insa sa-l continuati.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului