urechi ce trosnesc si produc exces de ceara

Afectiuni ale urechii

Postata de kaly cu 13 ani in urma.

De fiecare data cand inghit imi trosnesc urechile,scot acelasi zgomot ca cel pe care il fac atunci cand esti in avion. Am fost la medic si a zis ca nu am nimic vizibil in ureche, dar ac***a in vedere ca asta dureaza de un an si culmea e ca si au inceput sa produca mai multa ceara decat eram obisnuita a devenit ceva prea putin placut.Imi par si mai sensibile, adica foarte usor ma trage curentul si automat ma doare urechea interna cu partea de gat aferenta.Ce pot sa fac sa scap de trosniturile respective si sa imi reglez secretia de cera?

Raspunsuri (4)

jitaruadriana

acum 13 ani

si eu as fi foarte curioasa sa aflu cu se sar trata deoarece am si eu aceeasi problema daca ai scapat lasami si mie un mesaj ca sa scap si eu de trosnaturile astea stupide

Maria

acum 13 ani

In 2008 am fost internata la Municipal pentru o criza de astm. Inca din timpul spitalizarii am capatat o mancarime in urechi, de un an au inceput si trosniturile.

?

acum 8 ani

Daca te doare urechia poti sa pui apa fiarta intr-o sticla , se inveleste cu un prosop si se aplica la urechea care doare , cateva minute.
Daca te doare urechea poti zdrobi o ceapa ,se pune intr-un prosop curat si se tine 5-10 minute.

Utilizator11640814697

acum 2 ani

Folosește spray de la farmacie audi spray