ureche surda dupa o lovitura

Afectiuni ale urechii Pierderea auzului

Postata de sebipop cu 13 ani in urma.

Bună ziua, mă numesc Pop sebastian și am și eu o întrebare: dacă în urma unei căzături cu lovire la cap și: fractură de bază de craniu cu pierderea lichidului cefalo-rahidian și pierderea auzului la urechea stângă în totalitate se poate face un implant cohlear pentru recuperarea auzului? Sau orice altceva care să îmi refacă auzul. Am fost la doctor pentru proteză externă și nu se poate face.
Vă mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (7)

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Trebuie efectuat un bilant audiologic complet. Vi-l recomand pe dr. Tudor Adrian de la Clinica Urechii. Sa aduceti si CT-ul/RMN-ul cranian!

sebipop

acum 13 ani

Mulțumesc pentru răspuns dar dacă se poate nu știți în Cluj unde ași putea să mă duc la un doctor de specialitate?
Mulțumesc.

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

E dl. profesor Cosgarea , de exemplu.

sebipop

acum 13 ani

Vă mulțumesc .Dacă nu e prea mare deranjul știți cumva la care clinică este (că la noi sunt cam multe).
Mulțumesc din nou pentru informații și scuze de deranj.
Cu respect
Sebi POP

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

Din pacate nu cunosc numele clinicii, stiu doar ca este o unitate de stat. Multa sanatate!

Google

acum 13 ani

Prof. Dr. Marcel Cosgarea

medic pr. ORL, doctorat
Specialitatea 1 Otorinolaringologie
Sectie SECTIA CLINICA ORL
Unitate Spitalul Clinic Judetean Cluj-napoca
Tipul unitatii Spital Clinic Judetean
Judet Cluj
Adresa Institutiei Str. Clinicilor nr. 3-5
Telefon Tel:197852; Fax:196085
Website E-mail: [email protected]

sebipop

acum 13 ani

Va multumesc pentru informatii!!!
Cu respect Sebi POP.