ureche infundata

Afectiuni ale urechii

Postata de membru258987 cu 10 ani in urma.

buna ziua..am o problema de 4 zile am urechea infundata si cu putina durere din cand in cand..nu sunt urme de lichid sau altceva...si mai ales daca stau pe partea c urechea care o am infundata ..mi se infunda si mai rau ..la care dupa cateva ore imi pocneste usor si pot auzi. ce pot face? mentionez ca nu am posibilitate sa merg la ORL...multumesc..

Raspunsuri (1)

Audionova

acum 10 ani

Buna ziua.Mergeti la Audionova, 42 de centre de aparate auditive in intreaga tara, pentru a vizualiza interiorul urechilor( videoscopie), imaginea de pe ecran va fi explicata de catre specialistii companiei Audionova. Prin aceasta metoda se descopera existenta dopurilor de cerumen, infectiilor, inflamatiilor. Pentru a verifica functionarea urechii medii( ceea ce se afla in spatele timpanului) si nivelul de auz, tot in centrele Audionova se  efectueaza- timpanograma si pragul reflexului stapedian si audiograma tonala liminala , audiograma vocala- cu aparatura calibrata si de inalta performanta. In functie de rezultate veti primi sfaturi si solutiile de care aveti nevoie.