Ureche infundata

Afectiuni ale urechii

Postata de dariaa19 cu 11 ani in urma.

De 6 zile iau antibiotic,zinat pt ureche deoarece mi s-a infundat si imi tiuie foarte tare.medicul de famile care mi l-a prescris a zis ca duoa 7 zile sa ma duc la ORL daca nu-mi trece.Vad ca la fel de infundata este urechea.vreau sa intreb daca exista sanse sa aud la fel ca inainte .si ce imi puteti spune despre tiuit ? cum scap de el?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Numai medicul ORL-ist, in urma consultatiei de specialitate, este in masura sa faca astfel de aprecieri.

parnica roger

acum 11 ani

acum vreo luna mi sa infundat urechea stanga dupa dus mam sters cu betisoare si atunci mi sa infundat dupa vreo 3 zile miam bagat o agrafa si de atunci ma doare am pus apa oxigenata ulei cald dar degeaba acum ma doare mai tare