Ureche infundata

Afectiuni ale urechii

Postata de georgigeo11 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o prblema cu urechea , cam de vreo 2-3 zile imi este infundata si banuiesc ca ar fi de la niste betisoare sau poate la de faptul ca m-a prins o ploaie si ca era rece si am racit . Mi-a mai dat drumul doar de 2-3 ori cand cascam dar doar 1 min maxim . simt un zgomot cum ar fi un vant .. Ce sa fac ?

Raspunsuri (2)

victoras

acum 12 ani

Nu!Betisoarele nu pot fi motivul!!Mai degraba din cauza racelii!! Pune-ti in nas picaturi de BIXTONIM apoi stai cu capul pe partea infundata ca picaturile sa intre in TROMPA lui EUSTACHIO pt.ca ea este cea infundata dind aceasta senzatie de infundare a urechii.Fa asta cam de 3-4 ori/zi si cam in 3 zile,max. se vor vedea rezultatele.Si fii atenta sa nu faci febra fiind pericol sa faci otita.Daca nu cedeaza,da fuga la un ORL-ist!!! Sanatate!!!

LOREDANA

acum 11 ani

si daca sunt insarcinata e bine sa folosesc bixtonim?