Ureche infundaa

Afectiuni ale urechii

Postata de bogdannoje cu 10 ani in urma.

Am fost la munte si mi sau infundat urechile apoi am racit si nu mi so mai desfundat si cand am venit acasa mi so desfundat una si una nu mi so desfundat , ce poate fi , mi so spart timpanu cumva ? :(

Raspunsuri (1)

Audionova

acum 10 ani

Buna ziua.Pentru a preintimpina complicatiile, la cel mai mic disconfort la nivelul urechilor( presiune, durere, senzatie de infundare) va asteptam in cele 43 centre Audionova- unde aveti posibilitatea sa vedeti pe computer interiorul urechilor( videoscopie) , iar specialistii Audionova va vor explica ce reprezinta acele imagini. In cadrul centrelor Audionova se efectueaza testele de auz, audiograma tonala liminala, audiograma vocala si se verifica functionarea urechii medii prin timpanograma si pragul reflexului stapedian.  In functie de rezultatele obtinute veti primi sfaturile si solutiile cele mai potrivite.