Tratamentul cu flucovim

Afectiuni ale urechii

Postata de Mariana300115826 cu 15 ani in urma.

imi cer scuze pentru mesajul precedent.

deci am primit pe langa tratamentul cu Clotrimazol si Pimafucort tabletele de Flucovim la diagnostic otita externa (mancarimi in zona auriculara)si in urma rezultatului de laborator unde a fost gasita ciuperca (sau poate nu e o ciuperca) Malasezya (scuze ptr. cazul in care nu este denumirea corecta).
Este nevoie sa iau aceste tablete care dau reactii adverse la ficat si pe langa altele caderea parului? Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Florian Alex

acum 15 ani

Daca medicul ti le-a recomandat, inseamna ca a calculat riscurile si beneficiile administratii acelor antimicotice. Daca ai vreun dubiu, mai consulta si un alt medic.

Mariana300115826

acum 15 ani

Medicul de familie spune ca ar fi cam multisor 2 saptamani zi de zi aceasta pastila (50g).