Tiuit in urechi ?

Afectiuni ale urechii

Postata de Utilizator11584438801 cu 4 ani in urma.

De ceva vreme am realizat ca aud hn ţiuit in urechi, acest sunet este mult mai pronunțat când este liniște deplina. Si de asemenea imi pare ca am o ureche infundata, si o nară a nasului. Am fost la câțiva doctori spunandu mi ca nu am nimic,ca timpanul este perfect sanatos insa am inteles cum ca acest tiuit din urechi este un semn al pierderii auzului. Sper sa ma puteti ajuta cu un răspuns, mulțumesc frumos.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ce-poate-cauza-tiuitul-in-urechei_16400