tinitus

Afectiuni ale urechii Tinitus

Postata de paulargon cu 11 ani in urma.

buna ziua.am 26 de ani si de 2 luni am un tiuit in urechea stinga .am fost la medic si dupa audiograma mia spus ca am o trauma sonora.intrebarea mea ar fi daca o sa-mi treaca tiuitul asta.tratamentul care mia fost prescris este:10 zile pe luna timp de 3 luni NEUROMULTIVIT un comprimat pe zi si GINGIUM un comprimat pe zi 3 luni.va multumesc.

Raspunsuri (11)

abexandrab

acum 11 ani

buna
pe langa tratament eu am incercat si un pachet de management al tinnitusului, e vorba de niste cd-uri cu muzica pe care le ascult prin casa si masina! le am de la Clarfon- aici mi-am facut audiograma
deocamdata ma simt bine cu ele, rrevin dupa un timp cu mai multe pareri :)

paulargon

acum 11 ani

ce tratament ati luat?

paul 2013

acum 11 ani

Si eu am achizitionat pachetul de la Clarfon un pret acceptabil il am de 2 saptamani am urmat sfaturile audiologului si pot sa spun ca sunt mai relaxata acum , il recomand cu incredere.,

S.med

acum 11 ani

fratele meu a avut probleme cu tiuitul !!! a urmat pasii si a ascultat cd urile exact cum a fost sfatuit de catre specialistul clarfon si problema lui cu tiuitul s-a ameliorat considerabil.

S.med

acum 11 ani

fratele meu a avut probleme cu tiuitul !!! a urmat pasii si a ascultat cd urile exact cum a fost sfatuit de catre specialistul clarfon si problema lui cu tiuitul s-a ameliorat considerabil.

vasilescu mihaela

acum 10 ani

estSONICAe f bun tratamentul tau dar iti recomand aparatul cu laser TINNITOOL DE LA MEDI

vasilescu mihaela

acum 10 ani

m-am tratat cu aparatul TINNITOOL TIMP DE 3 LUNI,NU SE MAI AUD IN URECHI,acum se aud in cap fasieturi,oricum este mai bine,va recomand terapia cu laser.

vasilescu mihaela

acum 10 ani

nr de contact 0742988481

Serban Vasile

acum 9 ani

Am intilnit intimplator denumirea si fenomenul acestui tiuit in urechi, de unde am dedus ca este vorba de o afectiune, o boala,Eu aud tiuitul doar citeva secunde ( 2- 3- 4 sec) dar este insotit , in acest timp, de o senzatie f.neplacuta de ameteala.Dupa tgrecerea acestui timp dispar cdeodata atit zgomotul cit si ameteala! Rog sfatuiti-ma ce sa fac!

nicolaie

acum 8 ani

Tebonin se numeste medicamentul pt titinius eu lam luat din germania cred ca este ceva homeopat 27 de euro costa

Mari

acum 2 luni

Buna! A trecut tinitusul? Si daca da, dupa cat timp? Multumesc!