Tinitus

Afectiuni ale urechii

Postata de aurel83 cu 11 ani in urma.

Am un vajait in urechea stg sincron cu bataile inimii.ORL a spus ca urechea e "curata".Probabil urechea externa! Se accentueaza seara la culcare. Ce sa fac?

Raspunsuri (4)

victoras

acum 11 ani

Posibil sa ai un pic mare tensiunea arteriala,de aici si explicatia ''''sincro cu bataile inimii''''.Cind ti-ai masurat tensiunea??

aurel83

acum 11 ani

Tensiunea este "normala" 14/7. Chiar mai mica decat acum una an, doi.

Adrienne

acum 11 ani

O valoare a tensiunii arteriale pana la 139/89 este considerata normala,dar putin ridicata. Tensiunea normala fiind considerata cea pana la 130/85. Tinitusul poate avea mai multe cauze : OLR [ probleme ale urechii interne] ,neurologice [ spondiloza cervicala ] , cardiologica[ tensiune arteriala marita]...Trebuie identificata cauza.

cornelia

acum 11 ani

Buna,
Incercati sa gasiti un medic homeopat bun. Homeopatia ajuta foarte mult in problemele de sanatate, dar este foarte important sa gasiti un medic homeopat bun! Am avut mereu probleme cu sanatatea la copii si le-am rezolvat prin homeopatie.
Sanatate multa si noroc!