Timpan spart

Afectiuni ale urechii

Postata de Andrei271 cu 16 ani in urma.

Buna ziua,
Fiul meu de 3 ani cu care ma jucam mi-a tras o palma peste urechea stanga si timp de 2 zile m-a durut urechea si o simteam infundata. La o saptamana dupa incident am inceput sa am mereu ameteli care au durat cam o saptamana. De cateva zile mai am ameteli dar mult mai rar si nu asa puternice. M-am gandit ca mi-a spart timpanul. Nu-mi curge nimic din ureche doar ca o mai simt inca un pic infundata si cateodata amo durere ca o intepatura. Ceea ce vreau sa va intreb este daca pot sa merg cu avionul in perioada asta? Sau daca pot sa-mi continui tratamentul pentru slabit cu Reductil si sa fac gimnastica aerobica in continuare. Si daca pot sa folosesc periuta de dinti cu ultrasunete. Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri (1)

acum 15 ani

Cred ca este absolut necesar sa consulti un medic.
Nimeni nu este capabil sa-ti dea un raspuns exact fara o investigare a zonei respective.
Ac***a in vedere ca tii un regim de slabit, ai putea sa iei in calcul si varinta slabirii organismului din care sa rezulte respectivele ameteli.
Iti doresc numai bine!