sunt surd de la vars de doi ani

Afectiuni ale urechii

Postata de nicunegrean cu 13 ani in urma.

buna ziua. ma numesc nicusor si vb in numele surori mele care este surdomuta .asi vrea sa stiu daca sar putea face ceva prin operatie sau prin alte metode aparate auditive pentru ai reveni auzul anul acesta a implinit varsta de 21 ani.sunt dispus sa platesc ori cat pt a fi bine diagnosticul ei este cefoza bilaterala

Raspunsuri (1)

ina

acum 13 ani

Daca nu este surdomuta din nastere cred ca exista sanse de recuperare. Sora unui prieten a avut cam aceeasi problema, cand era mica a explodat o soba in apropierea ei de atunci a ramas surdomuta. A facut studiile la o scoala speciala iar dupa program merge la specialist pentru exercitii de vorbire. Acum are 17 ani, o perioada a folosit un aparat special pentru auz dar in ultimul timp am vazut ca nu il mai poarta si am observat ca rupe destul de multe cuvinte.

Ce a provocat surditatea surorii?