senzatie de urechi infundate

Afectiuni ale urechii

Postata de mistor cu 12 ani in urma.

De vreo 2 saptamani am o senzatie neplacuta care se manifesta la nivelul urechilor. Aceasta senzatie a debutat la urechea dreapta. Am consultat un medic ORL, mi s-a facut si o audiograma care arata ca nu am probleme cu auzul. De fapt aud foarte bine, am senzatia ca acuitatea auditiva este mai mare decat inainte. Medicul mi-a prescris paracetamol sinus si aerius 5 mg o pastila seara. Nu am scapat complet de acea senzatie, simt acum ca ambele urechi sunt afectate, imi pocnesc urechile cand inghit, insa nu ma doare nimic. Din aceasta cauza nu ma pot odihni, am deja probleme cu somnul iar cand adorm ma trezesc brusc cu o puternica senzatie de claustrare.

Raspunsuri (3)

Georgiana

acum 10 ani

Eu tias recomanda sa iti pui o sticla cu apa calda la urechi.

lidia

acum 10 ani

si eu am aceasi problema cu urechile. medicul mi-a spus ca am sindromul de menier

lidia

acum 10 ani

mai trebuie eliminat excesul de apa din corp