Senzatie de ureche infundata?

Afectiuni ale urechii Tulburari de procesare auditiva Dopul de ceara in ureche Pierderea auzului Boala menieres Otita externa Otita
+4
Vezi toate grupurile

Postata de Zupper cu 6 ani in urma.

Buna ziua ma confrunt si eu cu o problema destul de neplacuta, de 9 zile am urechea dreapta infundata (aud in ea dar simt o presiune am inteles ca este o problema la sinusuri).Am fost la 2 specialisti ORL si mi-au facut radiografie si audiograma si totul arata normal dar eu nu mai scap de senzatia de ureche infundata, sincer nici nu stiu ce sa fac nu mi-au recomandat nici un fel de tratament.Dimineata ma trezesc normal si pe parcusul zilei presiunea creste, care credeti ca ar fi problema si cum as putea scapa de aceasta senzatie neplacuta din ureche.

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/sindromul-vestibular_13182

membru224027

acum 6 ani

Buna ! Ma confrunt si eu cu aceeasi problema
Tu cum te-ai tratat?

Utilizator21603735856

acum 3 ani

Salut!Si eu de 1 zi ma confrunt cu infundarea urechii si as vrea si eu prin una aud chiar destul de bine dar prin cealalta aproape nimic si ma doare mereu urechea

Anne-Marii

acum un an

Bună seară,
Am o întrebare acum o săptămână mi sa zis ca am otita la urechea dreaptă dar nu.i ceva grav.
Mia recomandat sa iau Ciprofloxacin 2x2pic 7zile și Clotrimazol 2x2pic 10 zile,dar vroiam să știu dacă pot să-mi pun căștile Bluetooth ?