raceala

Afectiuni ale urechii

Postata de ancutzica88 cu 10 ani in urma.

Am 25 de ani si sunt racita aproape tot timpul anotimpului rece.Am leucocitele scazute de aproape 2 ani(variaza intre 2,7 si 3,4).Poate fi acesta motivul sau leucocitele sunt scazute din cauza racelii?analizele le fac intotdeauna iarna pentru ca vara nu am timp.

Raspunsuri (6)

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

In infectiile virale leucocitele pot scadea. Racelile sunt de obicei virale. Incearca sa mananci fructe , sa iei un supliment cu vitamine si ceva pentru cresterea imunitatii - eu folosesc oscilococcinum, este bun dar ceva mai scump

ancutzica88

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns.

ancutzica88

acum 10 ani

M-am tot gandit la raspunsul dvs si voiam sa va intreb cat timp ar trebui sa iau acest medicament.Si la cat timp as putea sa repet analizele pt a vedea rezultatele.Ideea e ca medicul mi-a zis ca nu trebuie sa iau nimic si peste tot aud alte variante.Sunt un pic derutata.va multumesc inca o data.

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

oscilococcinum este un produs homeopat :) in prospect ai sa vezi ca sunt doze diferite pentru prevenirea racelii, tratamentul unei raceli la debut si respectiv in perioada de stare. pentru preventie se recomanda 1 tub pe saptamana parca. sunt bune la gust si nu are contraindicatii, se poate lua si in perioada sarcinii. la mine au functionat atat in preventie cat si in scurtarea duratei bolii.

medicul v-a zis ca nu trebuie sa luati nimic pentru leucopenie cred, nici eu nu v-am recomandat cine stie ce medicament :) citrice, vitamine, ceaiuri cu miere de albine si ceva pentru imunitate ca sa nu mai raciti atat de des... asta ar fi trebuit sa va spuna si medicul respectiv

Mirela

acum 10 ani

de ce nu incerci produse naturiste destinate intaririi sistemului imunitar?

http://www.ekilibrium .ro/articol/Produse/Tratament_sistem_imunitar/Imune-229.html

il folosesc de 2 ani de zile si pot sa zic ca am energia unui tanar de 20 de ani. Este extraordinar!!

ancutzica88

acum 10 ani

Nu am luat practic nimic pentru ca voiam sa aud parerea mai multor persoane.Va multumesc.