probleme orl

Afectiuni ale urechii

Postata de Vio191512 cu 12 ani in urma.

Am in ultima perioada urechea stanga infundata. Am consultat un medic orl-ist dar nimic. Am urmat 2 tratamente cu antibiotice fara rezultat.
Nu am dop de ceara.
Am probleme cu nasul - tot timpul este infundat.
Poate fi o problema de natura neurologica?

Raspunsuri (3)

evelina

acum 12 ani

sau poate fi si o sinuzita puternica .Ar fi bn totusi sa incerci un doctor care sa-ti dea mai multa atentie.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Va sfatuiesc sa va adresati unui medic specialist ORL, pentru a stabili cauza acestei obstructii nazale si semnele/simptomele asociate.

victoras

acum 12 ani

In urechea interna exista un mini-organ TROMPA LUI EUSTACHIO care, din cauza secretiilor nazale abundente(in cazul rinitelor alergice, spre exemplu) se pot obtura. Incercati cu Bixtinom picaturi nazale,si stati cu capul inclinat partea afectata.Poate fi de folos!!!!Sanatate!!!