Poti sa mai ai simptome ale cicluclui menstrual dupa10 ani de la instalarea menopausei??

Afectiuni ale urechii

Postata de Ioana cu un an in urma.

Am 59 ani si sunt la menopauza de 10 ani. In ultimele 2 zile am avut simptome specifice ciclului menstrual : dureri in zona ovarelor ( cam o zi ) si scurgeri rozalii . Sunt in a treia zi , scurgerile de sange sunt foarte usoare, nu abundente. Sunt complet bulversata. Sunt constienta ca mai pot avea ciclu dupa 10 ani de menop. Va rog sa ma ajutati cu o lamuriƕe, um sfat. Multumesc

Raspunsuri (2)

acum un an

Buna ziua,

Este important sa va adresati unui medic pentru o evaluare completa si un diagnostic precis, deoarece sangerarea vaginala postmenopauzala poate fi cauzata de o serie de probleme de sanatate.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Menopauza/sangerarile-dupa-menopauza-si-afectiunile-pe-care-le-ascund_13220

Ioana

acum un an

Mulumesc mult pt sfat.