otita

Afectiuni ale urechii

Postata de adrian46100694 cu 15 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu otita, am facut tratament, dar nu mi-a trecut. Ce sa fac acum cand imi curat urechea imi curge sange! Dati -mi o sugestie! Multumesc

Raspunsuri (2)

Maria34115106

acum 15 ani

CE TRATAMENT TI-A DAT?

morwena

acum 15 ani

In primul rand, nu-ti mai curata urechea decat atat cat intra un colt de la prosop. Urechea are un mecanism de autocuratare, iar formarea si eliminaarea cerii din ureche sunt procese normale. Pe de alta parte este destul de grava o sangerare (mai ales daca nu este vorba despre o zgarietura in ureche - nu ca atunci ar fi bine). Sper ca ai fost de urgenta la medicul orl-ist. Poate diagnosticul de otita nu a fost corect si problema initiala s-a agravat.