otita - tratament

Afectiuni ale urechii

Postata de ALIN6129892 cu 15 ani in urma.

Buna ziua!
Am fost diagnosticata cu otita de catre medicul ORL-ist si mi s-a recomandat urmatoarea medicatie: Zinnat, Aulin, Aerius si Rhinocort (pentru ca mi-a spus ca as avea si o sensibilitate aparte a mucoasei nazale la umezeala, mucegai etc.). Farmacista mi-a dat pe langa acestea si Nistatina pentru a reduce efectele neplacute ale Zinnat-ului.
Am luat aceste medicamente in afara de Aulin, pentru ca am citit pe prospect ca este un medicament foarte puternic, care ar putea da nastere si la complicatii ale inimii.
Am facut bine?
Urechea nu ma mai doare acum si sunt in a treia zi e tratament. Sa iau si Aulin?
Va multumesc pentru raspunsuri.

Raspunsuri (2)

Tudor55

acum 15 ani

aulinul e pt durere, daca nu te doare nu-l lua ca te doare stomacul, medicamentele prescrise sunt ok si eu am luat fac otita de 2 ori pe an

lory

acum 11 ani

nu inteleg nimic