otita supurata recidivanta

Afectiuni ale urechii Tuburi timpanotomie

Postata de doina181 cu 11 ani in urma.

am un baietel de 2 ani si 8 luni si este in colectivitate si este la al 5 episod de otita medie supurata numai la urechea stanga. L-am operat de polipi si i s-a facut si timpanotomie si dupa 2 luni de stat acasa a mers la gradi o saptamana si a facut din nou otita. ce ar trebui sa fac sa evit otitele?

Raspunsuri (3)

curs homeopatie

acum 11 ani

http://s*****a/t2564-curs-homeopatie#8397

medic homeopat

acum 11 ani

Cel mai bine si mai eficient ar fi sa fie evitata gradinita. Acolo este un focar de infectie si sunt atacati cu predilectie cei cu sistem imunitar slab (de la antibiotice, alimentatie p***a, dulciuri, lactate etc).
Daca s-a imbolnavit incercat un tratament naturist sau homeopat si nu-i mai dati antibiotice caci dupa ele sistemul imunitar se distruge si mai rau.

doina181

acum 11 ani

multumesc mult.