Otita la copil

Afectiuni ale urechii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

fetita mea a fost diacnosticata cu secretie vegetala si otita seroasa la urechea stanga secretia vegetala am operato as vrea un sfat an legatura cu ptita seroasa

Raspunsuri (2)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un baietel de 2 anisori si avem o verisoara care este diacnosticata cu otita. ce fac? se ia/este o boala care se transmite ?este virala?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am senzatia ca urechea dreapta este foarte imflamata,simt ca si cum mi-a facut o anestezie ca dupa extractia unei masele,imi tiuie continuu de 4 zile ,tare.pe partea stanga urechea este si ea infundata dan nu asa de tare ca cea dreapta dar aud ca si cum ar bate vantul foarte tare iarna,ca un curent,vajait foarte puternic si ochiul stang ma intepat usor acum 2 zile apoi sa inrosit in coltul intern.totul a inceput acum 4 zile,ma durut in gat,dar nu durere de amigdale,apio sa ridicat spre ureche unde ma intepa in timpanul stang.va rog din suflet sa-mi explicati si mie ce mi se intampla.VA MULTUMESC DIN SUFLET.