orl

Afectiuni ale urechii

Postata de felicia11 cu 12 ani in urma.

va rog sa-mi spuneti de ce de cate ori racesc imi iese pe amigdalite pete albe (infectie)am facut exudate si au iesit bune nu inteleg atunci de ce mai iese infectie in gat ce analize ar mai trebui sa fac ca sa aflu care e cauza si asta nu e tot mie rau ma dor toate oasele de parca as fi batuta si am o stare de oboseala o saptamana pana termin augumentinu ca atat stie sa dea doctora mea de familie acum vreau sai cer trimitere la orl

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Amigdalita reprezinta inflamatia de natura infectioasa a amigdalelor, care poate fi datorata bacteriilor, virusurilor. Daca imunitatea organismul este scazuta atunci aceasta infectie poate fi determinata si de fungi, paraziti.
Cele mai frecvente sunt cele virale, iar exudatul faringian nu pune intotdeauna in evidenta cauza infectiei.

felicia11

acum 12 ani

pai si atunci ce analize trebuie sa fac sa aflu cauzele toti medici trateaza efectu cauza o uita nu mai conteza

felicia11

acum 11 ani

bun si atunci ce sa fac sa nu se mai repete aceasta inflamatie infectioasa sa iau ceva de imunitate