nerv auditiv afectat

Afectiuni ale urechii Agent de pre-tratament a nervului

Postata de lilith2014 cu 10 ani in urma.

ce tratament naturist sa urmez s aimi detoxific nervul auditiv pt ca a fost lezat de catre amikacina. 60 la suta amele urechi . va rog sa ma ajutati pt ca eu cant si la pian si nu vr sa renunt la atatia ani de munca . nu mai aud bine notele nu mai pot sa ma bucur de viata am 22 de ani va rog s a ma ajutati . nu ignorati mesajul meu

Raspunsuri (3)

Audionova

acum 10 ani

Nu exista tratament( naturist sau de sinteza ) pentru detoxifierea nervului auditiv ! Toxicitatea medicamentului pe care l-ati luat a lezat urechea interna iremediabil . Pentru a nu renunta la preocuparile dumneavoastra muzicale si pentru a va bucura de viata singurul remediu este reabilitarea auzului cu ajutorul aparatelor auditive. Vizitati centrele de aparate auditive Audionova, exista in fiecare judet, unde vi se va testa auzul si vi se va prezenta de catre profesionisti solutia cea mai potrivita pentru situatia dumneavoastra. Aparatele auditive performante de la Audionova au fost singura solutie in situatii asemanatoar

lilith2014

acum 10 ani

stiu dar tot e asa de nedrept. nu am avut niciodata probleme cu auzul , am fost obligata sa fac injectia aia si nimanui nu i-a pasat de suferinta mea. si cand am fst la audionova doamna de acolo mi-a vorbit asa de urat nu i-a pasat ca sufar. mi-a zis neaparat sa ma protezez ca altfel ramas surda de tot . oare e adevarat? mie auzul mi-a scazut doar cat timp am facut injectia aia e posibil sa mai scada daca eu nu mai iau pastilele si inj am terminat-o acum un an?

Utilizator21530794507

acum 5 ani

acelasi efect a avut acest antibiotic AMIKACIN asupra auzului sotului meu...de fapt, nu mai aude deloc. I s-a dat tratament de la ORL pentru o luna de zile, au trecut 10 zile si nicio imbunatatire a auzului.
Va rog, spuneti-mi ce ati rezolvat dumneavoastra, ca noi nu avem sperante! :(