Mi s a infundat urechea dreapta,sa fie din cauza racelii?

Afectiuni ale urechii

Postata de MembruMobileApp1509877799 cu 6 ani in urma.

Mi s a infundat urechea acum doua zile dupa ce am stranutat de mai multe ori,si ieri cand am fost afara, am simtit cum a pocnit ceva in ureche,ulterior a venit si durerea pentru cateva zeci de minute,suportabila. Mi am pus cate doua,trei picaturi de solutie auriculara,de doua ori pana acum,seara si dimineata,dar niciun rezultat. Sa maresc doza? Ma deranjeaza foarte tare,simt ca e ceva in neregula. Ce medicamente mai pot lua? Mentionez ca sunt in Budapesta si e cam greu sa gasesc un orl ist aici,e complicat.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/durerile-de-urechi-cauze-simptome-si-tratament_14890