Lovitura cu palma in urechea dreapta

Afectiuni ale urechii

Postata de incognitox cu 14 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu 3 zile aproximativ am primit o lovitura cu palma in urechea dreapta, lovitura nu a fost puternica dar tin sa mentionez ca, , cu urechea in care am fost lovit aud dar aud putin mai incet iar zona de langa ea e lipsita de sensibilitate tactila iar ironia este ca cu cealalta ureche din partea stanga la care nu am fost lovit aud ca intr-o sp***aca, cand merg pe strada motoarele masinilor imi vajaie in cap si deja ma cam deranjeaza, sper sa treaca curand dvz ce ziceti?

Raspunsuri (3)

elena

acum 14 ani

Mergi la medic repede. Poti merge, fara trimitere la un spital de garda sau la urgente. Nu te juca cu sanatatea. Ai putea avea timpanul perforat sau fisurat, ori poate un hematom. Scrie pe GOOGLE cuvinte gen ''''timpan perforat'''', lovitura la ureche'''' si vei gasi informatii utile. Sanatate.

ecaterina.pistol

acum 14 ani

mergi la orl mie sa nu fie prea tirziu de la o lovitura banala poti suferi tot restul vietii.e greu sa dai un rs numai medicul iti poate rs .sati ajute dzeu sa nu ramii fara auz. mult noroc si multa sanatate.

Dr. Masariu Roxana

acum 14 ani

Trebuie sa faceti un examen ORL pentru a vedea daca aveti o perforatie a timpanului si audiometrie (poate sa apara si o trauma a urechii interne!). Pana atunci nu umblati cu betisoarele si evitati sa intre apa in ureche.