Iritatie canal aditiv extern?

Afectiuni ale urechii

Postata de MembruMobileApp1503413416 cu 6 ani in urma.

De la o durere de măsea pe care o tratez la cabinetul stomatologic, am ajuns din cauza durerii care iradia spre ureche sa pun propolis cu apa distilata și cățel de usturoi in ureche... Ceea ce mi-a ars mucoasa urechii. Acum simt urechea înfundată, simt că un lichid in interior, mă doare nu pot sa ating zona urechii doare ft tare. Îs și gravidă în 26 s și în afară de paracetamol nu pot lua alt calmant. Am ajuns la urgență și la controlul cu otoscopul medicul ORL-ist a zis că bune lezat timpanul și mi-a dat sa pun picături de Ciprofloxacina. De ce am senzația că e lichid in interiorul urechii și nu mai aud cum trebuie? Mulțumesc

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectiile-urechii/infectiile-urechii_474