Infectiile urechii

Afectiuni ale urechii

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna.Am otita medie supurata si de 2 zile imi simt urechea infundata.Vreau sa stiu cum se poate trata...daca se trateaza spontan si cu un antibiotic eu am, folist un antibitic dar otita inca persista.Ce sa fac?

Raspunsuri (2)

Cristian423

acum 16 ani

eu miam tratat otita cu oxacilina si a fost bine mia trecut de ce nu incerci si u dar bineinteles inteaba doctorul mai intiii

Marcel6114450

acum 15 ani

Parerea mea e sa mergi la orl-ist pentru tratament. Nu glumi cu otita (simptomele ar fi trebuit sa te trimita direct la medic) pentru ca netratata corespunzator poate da complicatii pe termen lung. Pe de alta parte decat sa folosesti antibiotice care poate nu sunt potrivite pentru afectiunea ta care ti-ar scadea imunitatea si a caror utilizare prelungita ar putea cauza chiar si o candidoza, mai bine... mergi la medic.