In situatia pe care am detaliat-o poate fi altceva in afara unei raceli, ce recomandati?

Afectiuni ale urechii Raceala Durere de cap Gripa
+1
Vezi toate grupurile

Postata de membru326343 cu 7 ani in urma.

Sunt o persoana de sex feminin, si am 18 ani. Acum 4 zile, am inceput sa am simptome de raceala (scurgeri nazale destul de puternice, usoare dureri de cap,stare de oboseala). Am luat aspirina, ceea ce a fost util, trecand starea de oboseala. Acum aproximativ doua zile, insa, mi s-a infundat urechea dreapta destul de puternic, posibil si cea stanga, dar mai putin. De asemenea, astazi, dupa ce am dormit putin spre seara, m-am trezit cu o durere in spatele capului, care nu se simtea continuu, ci pulsa la anumite miscari. In momentul de fata pare ca a trecut durerea respectiva, dar am urechea foarte infundata. Nu cred ca am ganglionii umflati.

Raspunsuri (2)

DR AGATHA VASAI

acum 7 ani

Ceea ce descrieti dumneavoastra sunt simptome de viroza, este posibil ca aceasta sa se fi complicat cu o otita. Indicat ar fi sa faceti un consult la medicul de familie , un medic orl-ist sau un medic homeopat

Utilizator11643822050

acum 2 ani

Sunt răcit și mă doare spatele ce metodă aș putea aplica te rog frumos dacă mă poți ajuta