imi pacane urechea dreapta

Afectiuni ale urechii

Postata de carla1234 cu 13 ani in urma.

in ultimul timp imi pacane urechea dreapta mai mereu am chiar ameteli din cauza asta, va rog sa-mi spuneti daca tine de ORL sau de probleme la inima.
Multumesc.

Raspunsuri (3)

iasmina

acum 13 ani

pacane? adica ca niste pocnituri nu? daca simti ca niste pocnituri mie mi se intampla cam acelasi lucru de aproape un an la cea stanga ... inainte se oprea cam 2 luni si cand incepea ma tinea cam doua saptamani :) acu nu se mai opreste in schimb imi pocneste doar cand privesc ceva ce se misca ..urmeaza sa merg la un control la ochi :) probabil la mine nu e problema urechea ci ochii ..dar daca afli ceva te rog sa scri si aici poate ma ajuta cu ceva sai zic si eu medicului meu care nu isi da nici un interes si profitati ca suunteti in tara voastra e nasol tare sa fi in alta parte nimeni nu isi da interesul pt un strain

Dr. Masariu Roxana

acum 13 ani

S-ar putea sa fie vorba de o disfunctie a trompei Eustache (comunicarea dintre nas si urechea medie). Va sfatuiesc sa efectuati un consult ORL pt. a lamuri problema.

Marian

acum 2 ani

Bună seara!De câteva zile am și eu o problemă cu urechea dreapta...îmi zvacneste si simt si un vuiet cam 1 min 2 de câteva ori pe zi și ma ia cu calduri cand se întâmplă asta!Îmi poate spune cineva dacă e ceva rău??!!