hipoacuzie severa profunda

Afectiuni ale urechii

Postata de gheorghyta cu 10 ani in urma.

sunt sanse pt baietelul meu de 1,10 luni sa auda cu proteze auditive? (styker) ,diagnostic hipoacuzie severa bilaterala.

Raspunsuri (3)

Audionova

acum 10 ani

Cu siguranta va auzi cu aparatele elvetiene Naida- Phonak, sunt singurele aparate de putere care au caracteristica SoundRecover  adica ofera sunete pe care cu celelalte aparate nu le-ar auzi niciodata. Aparatele auditive obisnuite amplifica doar auzul scazut existent, pe cand aparatele Naida sunt inovative,  ofera sunetele care nu au fost auzite vreodata si amplifica, obtinand  un auz complet  chiar si acolo unde lipseste. Au fost create special pentru copii, tinand cont de dezvoltarea intelectului, al limbajului si al provocarilor de a auzi pe categorii de varsta. Audionova este primul furnizor de aparate auditive adresate copiilor cu pierderi mari de auz. Puteti proba in centrele Audionova, exista in fiecare judet, si cu cat le veti achizitiona mai curand si incep sedintele de logopedie , baietelul dumneavoastra va incepe sa vorbeasca, recuperand si limbajul pe care ar fi trebuit sa-l aiba la aceasta varsta .

gheorghyta

acum 10 ani

multumesc mult! am gresit numele protezei pe care o poarta,Starkey. sunt mai bune cele de la Naida P? cat costa? multumim

Audionova

acum 10 ani

Sint singura sansa pentru baietelul dumneavoastra sa se dezvolte normal si sa achizitioneze deprinderi necesare sa faca fata la  gradinita si pe viitor la scoala de masa si sa nu fie respins de societate . Mergeti la Audionova si veti primi toate lamuririle de care aveti nevoie !