Ganglioni dupa ureche si pe gat?

Afectiuni ale urechii Infectie gat

Postata de MembruMobileApp1508698685 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Acum doua luni mi-au aparut 3 ganglioni dupa ureche, iar acum o luna, inca vreo trei mai jos, deasupra claviculei. Am facut analize de sange, si pentru toxoplasmoza, au iesit toate bune. De asemenea, am facut si doua ecografii, unde mi s-a spus ca nu sunt ganglioni rai. Asta mi s-a spus si la ORL. Am facut si o radiografie pulmonara, unde nu a iesit nimic. Ganglionii au scazut foarte putin in volum, dar au scazut. Sunt ingrijorat pentru ca a trecut destul de mult timp si acestia nu au disparut. Ce investigatii ar trebui sa mai fac sau la ce doctor sa merg? Multumesc.

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/inflamatia-ganglionilor-limfatici_8489

Utilizator11552822495

acum 5 ani

Cum mai esti ?

Criss

acum 5 luni

Dalut, ai aflat ceva , am si eu la fel

ionelita

acum 2 saptamani

Buna ,ai aflat cauza ?ca si eu am umflaturi in spatele urechi de 8 luni de zile cu dureri de ureche continuu.Am urmat multe tratamente cu antibiotic dar nu functioneaza.