Ganglion sub urechea stanga

Afectiuni ale urechii

Postata de silviugeorge93 cu 10 ani in urma.

Buna ziua de vreo 2 saptamani am un ganglion pe gat de aproximativ 1 cm uneori se umfla uneori se disumfla
Acuma vreo 5 saptamani am avut unghie incarnata panaritiu m am operat da fix in acelasi zis am facut baie la ambele picioare si sa dus si la piciorul drept
Acum 2 saptamani am observat umflatura dupa ureche nedureroasa ... am fost la medic mi sa spus ca e ganglion mi a recomandat eficief, nurofen,centrum si zynerit... am luat tratamentul ca o saptamana da mi se umflase falcile ma gatul in partea dreapta si parca simteam nevoia sa inghit in sec.. m am lasat de tratament nu am fost la medic si dupa mi a trecut gatul .. falcile mi sau desumflat ma simt iar ok da ganglionul tot a ramas cam la 1 cm poate chiar si m ai putin .. va intreb o fi din cauza infectiei de la deget si acuma ca m am operat posibil sa dea inapoi ?

Am incercat tratament pentru unghia incarnata si de la celalalt picior da degeaba tot la chirurgie am ajuns am scapat si de operatie
Am sa astept pana saptamana viitoare poate da ganglionul inapoi si ma lasa ...is destul de ingrijorat .. am 19 ani aprox 65 de kg si aprox 180cm
Ce parere aveti ?

Raspunsuri (3)

ursut vlad

acum 10 ani

Eu am doar 14 ani si am tot sub urechea stanga un ganglion
Am aproximativ 52 kg si 1.64 m

silviugeorge93

acum 10 ani

pai du te la medicul de familie sa vezi ce zice
daca ai probleme cu dantura dute la stomatolog ... si la un orl dupa...
nu trebuie sa ii lasi imflamati

andreea

acum 9 ani

În câte zile ti-a trecut după ce nu ai mai fost la doctor?