Furuncul?

Afectiuni ale urechii

Postata de David21 cu 12 ani in urma.

Buna seara,

Ma numesc Claudiu si sunt din judetul Buzau.
De aproximativ 3 zile mi-a aparut un cos sau furuncul (cred) la inceputul canalului auditiv, urechea dreapta. Am facut si o fotografie pe care o puteti accesa aici: http://img200.imageshack.us/img200/3889/samplegr.jpg
V-as ruga sa imi spuneti daca este nevoie sa consult un medic si daca acea umflatura este ceea ce am crezut.
Va multumesc si astept cu interes un raspuns.

Cu respect,
Claudiu

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Cum poti sa stai cu ditamai buboiul fara sa te duci la dr? Mergi macar la medicul de familie, cred ca ai nevoie de un antibiotic ori poate de drenaj. Sanatate.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

sunt de parere ca cea mai buna solutie ar fi sa va prezentati la un consult dermatologic, pentru a evita posibilele complicatii, leziunea fiind intr-o regiune mai greu accesibila.

va urez o zi buna