fetita mea de 2ani si 6 luni are otita

Afectiuni ale urechii

Postata de madalina282 cu 9 ani in urma.

Aswara fwtita mea de 2 ani si 6 luni se vaita de durere,am crezut initial ca o dor maselele dar tinea manuta la ureche,am fost in urgenta si are otita reteta am luat otipax,ce sa i dau de durere plange intr una
multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 9 ani

Sa stea in pozitia ridicat, pozitia culcat agraveaza durerea. Caldura locala poate ajuta[ un prosopel incalzit pus pe ureche] si un analgezic : nurofen, panadol sau paracetamol.

madalina282

acum 9 ani

multumesc