E voie sauna dupa timpanoplastie

Afectiuni ale urechii

Postata de aldanciprian cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

Acu 4 luni am suferit o timpanoplastie.Timpanul se recupereaza bine.Dar inca trebuie sa ma feresc de apa in ureche ( la indicatiile doctorului).As vrea sa stiu daca pot sa fac sauna (uscata) dupa 4 luni de la operatie sau daca poate avea o contraindicatie ?

Va multumesc,
Ciprian

Raspunsuri (1)

Utilizator11547659667

acum 5 ani

Buna! Spune mi te rog, cum este auzul tau dupa timpanoplastie. Cat de mare a fost perforatia? A fost si cu reconstructie de oscioare sau nu?
Multumesc anticipat!