E de rau?

Afectiuni ale urechii

Postata de Petruța cu un an in urma.

Bună! Acum o săptămână mi-am facut o gaura in ureche (helix) la un salon special pentru asa ceva. Cercelul este placat cu aur și în primele zile a fost ok. L-am curățat cu ser fiziologic și cu bețișoarele de urechi. Acum câteva zile a început sa ma mănânce și sa se înrosească. Am fost la farmacie și am cumpărat Baneocin unguent în speranța de a trece roșeata și mâncărimea dar nu. Ce pot face în aceasta privința?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil sa fi dezvoltat o infectie in urechea dumneavoastra dupa ce ati facut gaura, iar acesta este motivul pentru care simtiti mancarime si inrosire.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie