Durere veche de ureche și de gat 🥺?

Afectiuni ale urechii

Postata de Andreea cu 3 ani in urma.

Bună seara! Am o durere de ureche de 5 ani și de gat. Am fost la mulți medici și în gat nu am nimic, în ureche nimic, au spus ca e vorba de artrita temporomandibulara. Am fost la dentist totul ok. De câteva luni durerea de ureche s a accentuat și în urma unui consult orl am luat azitrox. M a liniștit puțin. Ce simt acum este o durere sub bărbie când inghit foarte ciudata. Gatul meu arata foarte urat fata de cum era înainte însă răspunsul pe care îl primesc este totul ok. Mai am o rana în spatele limbii în lateral care nu trece și pe amigdale vad mereu puncte albe, lateral de ele niște umflaturi mici apărute recent care se tot înmulțesc. Un sfat va rog din suflet sau un raspuns ca nu știu ce sa mai fac Pot sa trimit și poze cu gatul ca se vede foarte bine cum e totul. Mulțumesc frumos!

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/durerile-de-urechi-cauze-simptome-si-tratament_14890

Andreea

acum 3 ani

Am contactat pana acum 6 medici... Aștept programarea la CT dar vad ca durează și durerea mea de ureche este insuportabila ma trezește din somn 🥺

Utilizator11629828327

acum 2 ani

Buna , ai facut CT , ma confrunt cu aceeasi problema. Multumesc si sanatate!

Andreea

acum 2 ani

Am făcut Ct-ul și a ieșit foarte bine. Am mai fost la un doctor orl ist și mi a spus sa îmi scot amigdalele ca punctele albe din spate nu sunt puroi ci cazeum. Dar am primit un sfat de la alt medic sa nu ma operez ca au un rol f important si mai degrabă ar fi artrita pentru ca vara nu ma doare asa tare. Durerea de ureche ma doare mai mult la frig și curent. Am primit un tratament timp de 6 luni pentru artrita. Acum nu știu ce sa fac dacă sa le scot sau nu. Mai aștept sa vad cum ma mai simt.