Durere si roseata la lobul urechii?

Afectiuni ale urechii

Postata de Alina1903 cu 11 luni in urma.

Bunna seara! Fiul meu in vârstă de 5 ani acuza de 2 zile durere și roseata la lobul superior al urechii. Acest lucru se întâmplă numai seara, fara niciun alt simptom. Ce poate fi? Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Durerea si roseata la lobul superior al urechii pe care fiul dumneavoastra le prezinta pot fi cauzate de mai multe conditii. Este important sa obtineti o evaluare si un tratament corespunzator din partea unui medic ORL.

Va recomandam sa va programati la un medic ORL: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/inflamarea-lobului-urechii-cauze-si-optiuni-de-tratament_17340